Mój blog osobisty – moje podróże i przemyślenia osobiste

Beskid Makowski

Beskid Makowski swoją nazwę zawdzięcza Makowi Podhalańskiemu, jest to piękne miasto w rejonie Beskidów. Innymi miastami Beskidu makowskiego są Myślenice i sucha Beskidzka. Jest to miejsce, które nie jest tak często odwiedzane jak Beskid Sądecki i Żywiecki, ale za to miejsce to nie jest zatłoczone przez turystów i można spokojnie spacerować po okolicach.
W Beskidzie Makowskim znajdują się takie oto pasma górskie:

  • Pasmo Lubomira i Łysiny
  • Pasmo Dalina
  • Pasmo Pewelsko-Ślemieńskie
  • Pasmo Babicy
  • Pasmo Koskowej Góry

Szlak w te okolice Beskidu nie są trudne do pokonania, oto trzy trasy szlaków turystycznych, które na pewno Wam się spodobają.

Szlak prowadzący z Zembrzyc do przełęczy Węglówki. Jest to trasa, która wiedzie przez: Chełm, Babicę, Myślenice, Łysinę, Lubomir i na całym odcinku można odwiedzić Beskid Mały wraz z Beskidem Makowskim.
Szlak z Kalwarii prowadzący przez Lanckoronę, Koskową Górę, polanę Gronie i Grzybkówkę, jest to szlak niebieski, który jest idealny dla początkujących podróżników.
Szlak Osielec- Sularzówk,a to szlak biegnący przez Beskid Makowski, jest szlak koloru zielonego.
Jednymi z najciekawszych miejsc w Beskidzie Makowskim jest pasmo Łysiny i Lubomira. W obrębie tychże pasm górskich odwiedzić można Rezerwat Zamczysko, w którym zobaczyć można las świerkowo-jodłowy oraz kilka rodzajów bluszczu.