Mój blog osobisty – moje podróże i przemyślenia osobiste

Kudowa-Zdrój

Każdy z Was pamięta słowa piosenki Lecha Janerka „Flaga na maszt, rower jest nasz a rower jest wielce ok” te słowa opisują także rowerową Kudowę Zdrój. Gdy nadchodzi wiosna, lato i jesień można wsiąść na rower i odwiedzić rezerwat Błędnych Skał oraz Kaplicę Czaszek w Czermnej. Okolice Kudowy Zdrój to także inne miejsca:

  1. Muzeum Kultury Ludowej w okolicznej Pstrążnej
  2. Szczeliniec wielki
  3. Wambierzyce
  4. Karłów, Duszniki Zdrój

Wycieczki rowerowe w okolice Kudowy-Zdrój:

Wycieczka do Parku Narodowego Gór Stołowych, jest to łatwa trasa rowerowa dobra zarówno dla początkujących rowerzystów jak i dla rodzin z dziećmi. Trasa przebiega następująco: Karłów, Pasterka, Droga nad Urwiskiem, Skalne Grzyby, Batorówek. Do Karłowa można dojechać trasą stu zakrętów z Kudowy Zdrój. Trasa ma ponad 25 kilometrów, wycieczka potrwa około 2 godzin. Warto pamiętać, o tym, że w okolicach wsi Pasterka znajdują się bardzo strome zjazdy na łąkach, można ominąć ten odcinek i jechać dalej.
Trasa w Góry Orlickie to trasa dla zaawansowanych rowerzystów, którzy uprawiają kolarstwo górskie. Trasa ta ma ponad 50 kilometrów przebiega nie tylko przez polską ale i czeską cześć Gór Orlickich.
Rejony Pogranicza Kłodzkiego to piękna trasa rowerowa Bożeny Niemcowej. Trasa przebiega przez polskie okolice Kudowy i Czeskie miasta związane z postacią Bożeny Niemcowej.